Δευτέρα 9 Δεκέμβριος 2019

Αχ! Έρωτα...Ημερολόγιο 2020-Ποιητικό Ανθολόγιο

Γράφτηκε από την 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ 2020, Ανθολόγιο Ερωτικής Ποίησης.

Τα ποιήματα έχει επιλέξει η ποιήτρια και εκδότρια του Λογοτεχνικού  Περιοδικού "ΚΕΛΑΙΝΩ"  κ. Παναγιώτα Χριστοπούλου-Ζαλώνη και επιτροπή των εκδόσεων "Βεργίνα".

Περιέχει ένα ερωτικό ποίημα για κάθε μέρα του χρόνου 2020.

ISBN: 978-618-5215-99-6, Σελ. 356, Διαστάσ.15,5x15,5 cm - Τιμή 10.00 Euro

  Μπορείτε να το παραγγείλετε στα τηλ. 210-3830663 και 210-3833725 και στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ ΠΟΙΗΤΩΝ ΕΤΟΥΣ 2020

ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΡΟΥΚ ΚΑΤΕΡΙΝΑ……...............................................................................2-3 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΑΓΓΕΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ…….......................................................6 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 23 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΑΖΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ…...............................................3 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 30 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ…………………..........................................................… 4-5 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΙΑ ……….................................................…..18 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, 2 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗ ΗΡΩ – ΧΡΥΣΑΝΘΗ….........................................… 2 ΜΑΡΤΙΟΥ, 27 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΑΛΕΞΗ ΝΙΝΑ…………………….....................................................…..30 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 8 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΑΛΙΓΙΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ……................................................................ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ, 8-9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΑΛΜΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ………..............….............................…..... 11-12 ΙΟΥΛΙΟΥ, 19-20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΑΛΥΓΙΖΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ……………....................................................................… 9 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ…............................................. 8-9 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 29-30 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΑΠΕΡΓΗ ΕΛΕΝΑ………............................................................................................ 4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ……………............................................................................. 5 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΑΧΕΙΜΑΣΤΟΥ ΟΛΓΑ ΠΑΝ……..................................................................................…12-13 ΜΑΪΟΥ

ΒΑΡΒΑΡΗΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ……...........................................27-28 ΙΟΥΝΙΟΥ, 26-27 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΒΑΡΒΕΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ……………………................................................................. 1 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΒΑΡΝΑΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

ΒΑΡΣΑΜΑ ΜΑΡΙΑ………….........................................................…....…..14 ΑΠΡΙΛ, 6 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΒΛΑΧΟΥ - ΚΑΡΑΜΒΑΛΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ….................................27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 27 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΒΛΑΧΟΥ ΝΙΚΗ………….......................................................... 14-15 ΙΟΥΛΙΟΥ, 15-16 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΒΡΑΧΟΠΟΥΛΟΥ ΛΙΖΑ…………........................................................................…. 7-8 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΓΑΝΙΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ……….................................................................................… 16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΓΑΪΤΑΝΑΚΗ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ…........................................................30 ΜΑΡΤΙΟΥ, 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΓΕΡΟΝΥΜΑΚΗ ΖΙΖΗ……....................................................................................24 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΚΗ - ΨΥΧΟΓΥΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ............................................... 16-17 ΙΟΥΝ, 28 ΑΥΓΟΥΣ

ΓΕΩΡΓΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ............................................................... 24 ΙΑΝΟΥΑΡ, 24 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ................................................................. 18-19 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 5 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΥΑ...............................................................................................................5 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΜΗΣ...................................................................................... 3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΓΙΑΚΟΥΜΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ......................................................... 4 ΜΑΡΤΙΟΥ, 8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΊΟΥ

ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΒΑΚΙΡΛΗ ΠΟΛΑ......................................... 4 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 21 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΓΛΑΡΟΣ ΝΤΙΝΟΣ Ι. ...................................................................7 ΙΟΥΛΙΟΥ , 12-13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΊΟΥ

ΓΟΥΡΓΙΩΤΟΥ ΑΡΕΤΗ............................................................. 25-26 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ,19 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΚΗ ΜΑΙΡΗ................................................................................... 25-26 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΔΑΜΠΟΛΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ..................................................................................................1 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΔΕΚΟΥΛΟΥ - ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ.................................17 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, 28 ΔΕΚΕΜΒΡ

ΔΗΜΗΤΡΑΤΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ............................................................................................. 15 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Α.............................................................................. 27 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΙΡΗ Π. ....................................................................................................18 ΜΑΪΟΥ

ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ Ι.....................................................................14-15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΔΙΑΚΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ................................................................................................ 27 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΔΡΑΚΟΥΛΑΡΑΚΟΥ ΒΙΚΥ....................................................................................... 16 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΕΡΓΑΖΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ.................................................................. 3 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 13 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ.................................................................... 9 ΙΟΥΛΙΟΥ, 25 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΖΑΛΩΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ................................ 1 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 5-6 ΣΕΠΤΕΜΡΙΟΥ, 31 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΖΑΜΠΑΘΑ - ΠΑΓΟΥΛΑΤΟΥ ΦΑΙΔΡΑ.......................................................................... 4-5 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΖΑΡΑΡΗΣ ΛΑΣΚΑΡΗΣ Π. ......................................................26 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 24 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΘΟΔΩΡΟΣ Π. ............................................................................................13 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ..........................................................................................24 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΖΑΧΑΡΑΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ........................................................... 9 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 14-15 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΖΩΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ.................................................................................................... 23 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΘΑΛΑΣΣΕΛΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ........................................................................................... 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ............................................................................................ 31 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΘΗΡΑΣ - ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ................................................................... 12 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ................................................. 30-31 ΙΟΥΛΙΟΥ, 22-23 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΥ - ΘΕΟΧΑΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ.........................13 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 7 ΣΕΠΤΕΜBΡΙΟΥ

ΙΝΤΖΕΜΠΕΛΗΣ ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ...................................................... 23 ΜΑΡΤΙΟΥ, 2 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΙΟΡΔΑΝΟΥ - ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΒΑΣΩ....................................................................16-17 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΙΣΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΑΒΡΙΛΗΣ................................................................................. 16 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΑΣΟΝΑΣ...................................................................................................... 14 ΜΑΪΟΥ

ΙΩΑΝΝΟΥ ΝΙΟΒΗ......................................................................................... 10-11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΚΑΓΚΑΡΑΚΗ ΚΑΙΤΗ..................................................................................................... 24 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΚΑΛΥΒΑ - ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΖΑΝΝΕΤΑ............................................................................... 8 ΜΑΪΟΥ

ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ.......................................................................................... 10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΑ ΟΛΥΜΠΙΑ..........................4-5 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 24 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, 10-11 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΚΑΡΑΜΒΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ι.................................................................................. 25-26 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ.................................................... 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ, 12-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΚΑΡΑΦΥΛΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ........................................................................................31 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΚΑΡΟΥΣΟΣ ΚΩΣΤΑΣ..................................................................... 29 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 9 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ....................................................... 14 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 19-20 ΜΑΪΟΥ

ΚΑΤΣΑΛΙΔΑΣ ΝΙΚΟΣ..................................14-15 ΜΑΡΤΙΟΥ, 13-14 ΙΟΥΝΙΟΥ, 28-29 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΚΑΤΣΙΦΑΡΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ................................................................... 9 ΜΑΡΤΙΟΥ, 22 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗ ΑΛΕΚΑ..................................................................................... 14-15 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΚΑΦΕΝΤΖΗΣ ΤΑΚΗΣ................................................................................ 11 ΜΑΪΟΥ, 16-17 ΜΑΪΟΥ

ΚΙΟΥΡΤΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ.................................................................................................. 6 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΚΟΛΟΒΟΥ - ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ ...............................................................................1 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΚΟΜΙΝΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ........................................................................................ 10-11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΚΟΜΙΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ............................................................................ 7-8 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΚΟΝΤΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ................................................................................................ 27 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΚΟΝΤΟΒΟΥΝΗΣΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΣ................................................... 12 ΜΑΡΤΙΟΥ, 30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΟΥ ΣΟΦΙΑ (ΜΠΟΡΧΕΣ).......................................... 20 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, 31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΚΟΡΙΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ........................................................... 12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΚΟΥΚΟΥΣΟΥΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ...................................................... 25 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 23 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΟΥΜΑΝΙΩΤΗ ΜΙΜΙΚΑ ......................................................................29 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 6 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΟΥΜΠΑΤΗΣ ΝΤΙΝΟΣ ...................................................................................................10 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΠΑΝΟΣ............................................................................................... 13 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΚΟΥΡΒΑΣ ΠΑΝΟΣ......................................................................................... 28-29 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΚΟΥΤΟΥΦΑΡΗ - ΣΕΤΤΑ ΕΛΕΝΗ........................................................................... 4 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΚΡΕΚΟΥΚΙΩΤΗ ΚΑΤΙΝΑ............................................................................................... 27 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΩΣΤΑΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ.................................................................. 20 ΙΟΥΛΙΟΥ, 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΛΑΓΑΚΟΥ ΝΕΛΛΗ........................................................................... 17 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 17 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ........................................................................ 17 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΛΑΠΑΘΙΩΤΗΣ ΝΑΠΟΛΕΩΝ ...............................................................................23 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΛΙΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ........................................................................................................ 10 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΛΙΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ.................................................................................................... 17 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΛΙΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ............................................................................................... 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΛΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑ....................................................................................... 18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΛΥΚΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ................................................................. 21-22 ΜΑΡΤΙΟΥ, 11-12 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΛΥΚΟΥΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ....................................................................................... 18 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΛΥΤΡΑ ΕΛΕΝΗ......................................................................................................... 2 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΜΑΚΡΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ....................................................................... 11 ΜΑΡΤΙΟΥ, 25 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΜΑΝΔΕΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ..............................................................................................7 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΜΑΝΙΑΔΑΚΗ ΑΝΤΑ.......................................................... 19 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, 26-27 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ................................................................................................ 21 ΜΑΪΟΥ ΜΑΝΤΖΟΥΤΣΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΠ........................................................................ 26-27 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΜΑΝΤΛΙΝ ................................................................................................................26 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙΤΗ................................................................ 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 4 ΙΟΥΝΙΟΥ ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ................................................................... 8 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, 14-15 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ......................................................................... 19-20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΕΓΑΛΟΚΟΝΟΜΟΣ ΚΟΣΜΑΣ.................................................................................... 24 ΙΟΥΛΙΟΥ ΜΕΛΙΤΑΣ ΧΑΡΗΣ.................................................................................................... 2 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΜΕΜΟΥ ΒΟΥΛΑ ..............................................................................23 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 28 ΙΟΥΛΙΟΥ ΜΙΣΤΡΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ.................................................................... 1-2 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΜΟΣΚΙΟΥ ΛΙΤΣΑ......................................................... 19-20 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ, 17-18 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΜΟΥΖΑΚΙΤΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ...................................................... 16-17 ΜΑΡΤΙΟΥ, 28-29 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΜΟΥΛΑ ΛΕΜΟΝ - LEMON MOULA……………….......................................................... 27 ΜΑΪΟΥ

ΜΟΥΦΤΟΓΛΟΥ ΛΕΥΤΕΡΗΣ....................................................................................... 25 ΜΑΡΤΙΟΥ ΜΠΑΛΑΜΩΤΗ - ΣΠΙΤΑ ΠΟΠΗ........................................................................................... 4 ΜΑΪΟΥ ΜΠΑΛΗ ΒΑΓΙΑ................................................................................................... 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΠΑΤΣΙΚΑΝΗΣ ΝΙΚΟΣ................................................................. 8 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΜΠΑΧΑΡΗ - ΚΟΥΤΣΟΥΝΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ .......................................................................26 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΜΠΕΛΕΚΟΥΚΙΑ - ΣΠΑΝΟΥ ΓΩΓΩ............................................................................... 23 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΜΠΕΛΟΥΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (Καναδάς) .........................................................................28-29 ΜΑΪΟΥ

ΜΠΛΕΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ......................................................................... 4-5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, 10 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΜΠΟΡΝΑΝ ΕΡΙΕΤΤΗ .........................15-16 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 14 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, 3-4 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΜΠΟΥΚΟΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ..................................................................................... 6 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΜΠΟΥΛΕΚΟΥ ΜΙΝΑ ..............................................................................................25-26 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΜΠΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ...........................................................................21-22 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΜΩΡΑΪΤΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ....................................................................................... 21 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΝΑΤΣΚΕΜΠΙΑ ΒΑΛΕΡΙΟΣ............................................................................................ 24 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΝΕΛΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ............................................................................................. 21-22 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΧΡΥΣΑ................................................................................................ 12 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ......................................................... 27 ΜΑΡΤΙΟΥ, 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ ............................................................................................... 13 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΤΟΡΑ........................................................................................ 29 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΛΚΥΟΝΗ.......................................................................................... 18-19 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΠΑΠΑΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ........................................... 7 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 23 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΤΖΙΡΑΚΗ ΖΩΗ ................................................................................22 ΜΑΪΟΥ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ......................................................22 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, 11 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΘΑ............................................................................. 21-22 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ...................................................................... 6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΠΑΠΟΥΛΑΚΟΥ ΝΙΚΗ...................................................................... 22 ΙΟΥΝΙΟΥ, 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ...............................................................................................29 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΠΑΠΠΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ .....................................................................................2-3 ΜΑΪΟΥ, 16 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΕΛΕΝΗ............................................................................................. 13 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΑΣΣΑΛΗ ΦΙΛΙΩ............................................................................................................... 25 ΜΑΪΟΥ

ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΠΟΠΗ ............................................................2-3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ, 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΕΡΑΤΙΚΟΥ - ΚΟΚΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ................................................................................ 9-10 ΜΑΪΟΥ

ΠΕΡΓΑΜΑΛΗ ΤΖΙΝΑ Ε................................................................................................. 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΠΛΟΚΑΜΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ............................................................ 31 ΜΑΡΤΙΟΥ, 29 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΟΛΥΔΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ.......................................................................................... 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΚΟΣ......................................................................................................... 1 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΡΕΠΑΝΗ ΝΙΚΗ............................................................................................................... 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΡΙΤΣΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ........................................................................ 21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ, ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

ΡΟΥΜΕΛΙΩΤOY - ΔΑΡΣΙΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ........................................ 8 ΙΟΥΛΙΟΥ, 7-8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΡΟΥΜΠΕΛΑΚΗ ΝΑΝΑ ........................................................................................21-22 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΣΑΜΙΩΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ................................................................ 9 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, 10 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΣΑΝΤΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ.................................................................................................... 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΣΕΓΔΙΤΣΑ ΚΙΚΗ................................................................................... 3 ΜΑΡΤΙΟΥ, 3 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΣΙΩΚΟΥ ΓΙΩΓΙΑ................................................................................................................... 6 ΜΑΪΟΥ

ΣΚΙΑΔΑΡΕΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ.................................................................................................. 5 ΜΑΪΟΥ

ΣΟΥΡΛΗ ΜΑΙΡΗ ............................................................................................................2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ - ΣΠΑΝΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ............................................................... 25-26 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ.................................................................................... 18-19 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΝΟΝΗ.............................................................. 5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 30 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ – ΑΛΜΠΕΡΤΟ..................................................................... 20 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΣΤΑΥΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ............................................................................................ 20 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΟΣ ΤΑΚΗΣ......................................................................................... 16 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΣΤΑΥΡΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ Σ. ...............................................................................20 ΜΑΡΤΙΟΥ, 15 ΜΑΪΟΥ

ΣΥΚΑ - ΚΟΝΤΟΖΟΓΛΟΥ ΕΛΕΝΗ....................................................................... 18 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΣΦΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ......................................................... 21 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, 1 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΤΑΒΟΥΛΑΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ............................................................. 30 ΙΟΥΝΙΟΥ, 20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΤΑΚΑΚΗ - ΜΑΡΚΑΚΗ ΑΝΝΑ................................................................................. 5-6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΤΑΣΤΑΝΗΣ ΑΡΗΣ.......................................................................................... 14-15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΤΖΑΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ..................................................................................................13 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΤΖΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ............................................................................................................24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Κ. ................................................................17 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Π. ......................................................................2-3 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ......................................................................... 7 ΜΑΪΟΥ, 7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΤΣΑΛΠΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ....................................................................30-31 ΜΑΪΟΥ, 25 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΤΣΑΦΑΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ.......................................................................................... 13 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΤΣΕΛΟΣ ΜΠΑΜΠΗΣ ........................................................................................................26 ΜΑΪΟΥ

ΤΣΙΤΑΣ ΜΑΚΗΣ .........................................................................11-12 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 23-24 ΜΑΪΟΥ

ΤΣΟΚΤΟΥΡΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ .................................................................................28-29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΤΣΩΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ...................................................................... 11-12 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, 20-21 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΦΑΓΑΔΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ.................................................................................. 5-6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΦΑΤΟΥΡΟΥ ΛΕΝΑ............................................................................................................. 1 ΜΑΪΟΥ

ΦΑΦΟΥΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ..................................................................................... 7 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΦΑΪΔΑ ΒΛΑΖΙΑ......................................................................... 28 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 17 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΦΕΚΑΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ A........................................................ 18-19 ΙΟΥΛΙΟΥ, 11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ............................................................................................ 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΦΙΛΙΩΤΟΥ ΑΝΝΑ......................................................................................................... 16 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΦΡΟΝΙΜΑΔΗ - ΜΑΤΑΣΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ........................................................................ 23 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ....................................................................................... 30 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΦΩΣΤΙΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ......................................................................... 6-7 ΙΟΥΝΙΟΥ, 29 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΧΑΪΚΑΛΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ........................................................................................... 9 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΧΡΙΣΤΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ..................................................................... 12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, 9 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΤΙΝΟΣ ...............................................................................10 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΠΕΓΚΥ .............................................................................................18-19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΛΕΝΙΑ................................................ 22-23 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 24-25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΨΑΡΡΟΥ - ΛΙΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ .........................................15 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, 1-2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

 

Διαβάστηκε 508 φορές
10,00 €
Τιμή πώλησης 10,00 €
ποσότητα φόρου 0,57 €
Name Αχ! Έρωτα...Ημερολόγιο 2020-Ποιητικό Ανθολόγιο
SKU 978-618-5215-99-6
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Αχ! Έρωτα...(Ημερολόγιο 2017)

λογοτεχνία

Πετροβολώντας τους τρούλους του Ιμαρέτ (Γιώργος Γιουρτσόγλου…

Πετροβολώντας τους τρούλους του Ιμαρέτ (Γιώργος Γιουρτσόγλου)

Τρεις παιδικοί φίλοι. Τρία αγόρια με διαφορετικούς χαρακτήρες και καταβολές. Τρεις παράλληλες ζωές! Ο καθένας διαγράφει την πορεία του, πιο κοντά ή πιο μακριά από εκεί που...

Κόρη της μοίρας-Η γιαγιά η Μηνού(Κοσμάς Μεγαλοκονόμος)

Κόρη της μοίρας-Η γιαγιά η Μηνού(Κοσμάς Μεγαλοκονόμος)

 Ξημερώματα του Ευαγγελισμού του 1857, ένα κρητικό καΐκι αγκυροβολεί στο απόμερο ακρογιάλι της «Κακιάς Λαγκάδας» των Κυθήρων. Ο καπετάνιος, που έχει μαζί του και τη...

Πικρή Ελλάδα - Ιστορικά Διηγήματα - (Βασίλης Γεωργιάδης)

Πικρή Ελλάδα - Ιστορικά Διηγήματα - (Βασίλης Γεωργιάδης)

Διακόσια χρόνια νεότερης ελληνικής Ιστορίας. Επωνύμων και ανωνύμων ηρώων ιστορίσματα. Η τραγωδία αλλά και το μεγαλείο του ελληνισμού. Οι μάχες του Γένους

ποίηση

Ποιήματα στην Αρένα (Εριέττη Μπορνάν)

Ποιήματα στην Αρένα (Εριέττη Μπορνάν)

ΘΑΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Απόψε

Κράτησε λίγα πέταλα

του Επιταφίου.

Βάλε τα κάτω από το μαξιλάρι

σάμπως Παρθένος

μετά την τελετή του Νυμφώνος.

Να μυρίσει το Όνειρο.

Αυτό που μας διάλεξε.

Και μην πιστέψεις

όσους λένε πως το έχουμε στο χέρι.

Μας...

ΕΣΩ ΙΡΙΔΙΣΜΟΙ(Αρετή Γουργιώτου)

ΕΣΩ ΙΡΙΔΙΣΜΟΙ(Αρετή Γουργιώτου)

Κουρνιασμένη σε θαλάμι η ψυχή,

βιγλάτορες όρισε τα μάτια

να ατενίζουν τον κόσμο.

Κι εκείνα, πιστοί φυλακάτορες,

της αντιστέλνουν τις πολυπόθητες

έξω εικόνες. Με αδημονία ανοίγει

την αγκαλιά της και αρχίζει να

συνθέτει υμνωδίες

σε κλίμακα έσω ιριδισμών.

Τα τραγούδια των Γλάρων(Παναγιώτα Χριστοπούλου-Ζαλώνη)

Τα τραγούδια των Γλάρων(Παναγιώτα Χριστοπούλου-Ζαλώνη)

Ως πρόλογος
Επιμήκυνση του χρόνου

Γράφω και σκηνοθετώ την ιστορία μου
– μια ιστορία απλή, ανθρώπινη.
Ίσως μερικοί να τη βρείτε παρωχημένη.
Πάντως, δεν αποποιούμαι
– έστω όσο διαρκεί η παράσταση...

Ερχομός(Γωγώ Μπελεκούκια-Σπανού)

Ερχομός(Γωγώ Μπελεκούκια-Σπανού)

Η ποιήτρια έχει σαν μοναδικό σύμβολο την αγάπη. Την αγάπη αυτή που μπορεί να ενώσει, αυτή που μπορεί να φέρει την ανάταση της ψυχής και της καρδιάς. 


You are now being logged in using your Facebook credentials